R6_26919

Wynajem
długoterminowy
samochodów

Elastyczność i komfort

Elastyczność i komfort

Wynajem długoterminowy aut to wyjątkowa forma finansowania, która przypomina leasing, ale oferuje jeszcze więcej korzyści dla wynajmujących. Podczas trwania wynajmu zapewnia naszym klientom dostęp do usług naprawy i wymiany części, bez konieczności ponoszenia dodatkowych opłat, o ile taka opcja jest uwzględniona w comiesięcznej racie. Dodatkowo, nie musisz się martwić kosztami związanymi z ubezpieczeniem, przeglądami czy ewentualnymi likwidacjami szkód.

Wynajem długoterminowy doskonale sprawdza się zarówno dla klientów indywidualnych, jak i firm, które nie planują wykupu pojazdu po zakończeniu umowy najmu, a zamiast tego preferują wynajem nowego auta. Nasze umowy wynajmu są elastyczne i mogą być dostosowane do Twoich osobistych potrzeb oraz wymagań finansowych.

Aby pomóc Ci dokładnie zrozumieć różnice między wynajmem długoterminowym a leasingiem, przygotowaliśmy specjalne porównanie w kontekście kilku kluczowych zagadnień.

image-000

Kluczowe różnice między leasingiem
i najmem długoterminowym

Koszty początkowe
Odpowiedzialność za serwis i ubezpieczenie
Limit przebiegu
Własność Pojazdu
Opcje na koniec umowy
Korzyści podatkowe
Leasing
Leasingobiorca zazwyczaj płaci opłatę początkową przy rozpoczęciu leasingu, podobną do pierwszej wpłaty w przypadku kredytu samochodowego.
Klient jest zazwyczaj odpowiedzialny za serwis, konserwację i ubezpieczenie pojazdu, co oznacza, że musi ponosić koszty związane z naprawami i ubezpieczeniem.
W przypadku leasingu nie występuje limit kilometrów.
W trakcie trwania umowy Klient jest jedynie użytkownikiem pojazdu, właścicielem jest firma leasingowa.
Po zakończeniu umowy leasingowej, klient ma zazwyczaj opcje wykupienia pojazdu od firmy leasingowej po korzystnej, ustalonej wcześniej cenie lub zwrócenia go.
Obie wymienione formy finansowania mogą być korzystniejsze podatkowo niż zakup samochodu za gotówkę Ostateczny wybór między leasingiem a najmem długoterminowym zależy od indywidualnych potrzeb, preferencji i sytuacji finansowej klienta oraz od oferty dostawcy usług.
Wynajem długoterminowy
Najem długoterminowy może wymagać mniejszej opłaty początkowej w porównaniu do leasingu.
W ramach najmu długoterminowego dostawca samochodów zazwyczaj jest odpowiedzialny za serwis, konserwację i ubezpieczenie pojazdu, co oznacza, że klient nie musi się martwić tymi kwestiami.
Umowa może zawierać określone limity dotyczące rocznego przebiegu pojazdu. Przekroczenie limitu może generować dodatkowe opłaty.
W trakcie trwania umowy Klient jest jedynie użytkownikiem pojazdu, właścicielem jest dostawca samochodów.
Po zakończeniu okresu najmu długoterminowego klient zazwyczaj może przedłużyć umowę najmu na nowy okres lub wybrać inny model pojazdu.
Obie wymienione formy finansowania mogą być korzystniejsze podatkowo niż zakup samochodu za gotówkę Ostateczny wybór między leasingiem a najmem długoterminowym zależy od indywidualnych potrzeb, preferencji i sytuacji finansowej klienta oraz od oferty dostawcy usług.

Ostateczny wybór między leasingiem a najmem długoterminowym zależy od indywidualnych potrzeb, preferencji i sytuacji finansowej klienta oraz od oferty dostawcy usług.